Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

muzikanti Provodov

ohlédnutí
V sobotu 3. února 2007 se v hospodě na Maleniskách uskutečnil historicky 1. muzikantský ples, který uspořádala dechová hudba Provodov. Kromě samotné provodovské dechovky jako hostující kapela zahrála od jedenácti večer velmi populární a oblíbená Provodovská šestka. Účast byla hojná, předčila očekávání pořadatelů. Atmosféra byla vynikající, pivo a víno teklo proudem a lidé se výborně bavili. Proto pevně věříme, že to nebyl také historicky poslední ples, a že následující ročníky, které by měly být přibližně ve stejném termínu se ponesou minimálně v duchu, v jakém proběhl ročník první.

V neděli 8. dubna 2007 o svátku Zmrtvýchvstání Páně jsme opět zahráli na mši svaté v kostele na Provodově. Po této mši svaté následovaly tradiční dva kousky před kostelem, a pak opět rychle do hospody, kde bylo mnohem tepleji než venku, ikdyž někteří odvážlivci hráli už venku před kostelem pouze ve vestách. V hospodě už se vše odvíjelo podle tradičního scénáře - sodovky, sodovky a zase sodovky, akorát nás zklamalo, že po zahrání Smutné milenky se nic nedělo. Proto jsme tuto situaci museli rychle napravit a zapojit do akce našeho tiskového mluvčího. Po upozornění, že následující skladba bude pro hasiče, nás starosta hasičů opět nezklamal, vše dalo rychle do pohybu a za chvilku už jsme měli opět inspiraci pro další hraní. Závěr patřil opět písničce Hospůdko malá zahrané u výčepu. Pak jsme se v klidu rozešli do svých domovů, kde už na nás trpělivě čekali naše rodiny s nedělním obědem.

V sobotu 28. dubna 2007 byla dechovka pozvána na výročí mysliveckého sdružení Strážná v Březůvkách. Toto pozvání jsme rádi přijali a slunečné odpoledne jsme zpříjemnili hudbou návštěvníkům kulturního domu v Březůvkách, kde pro ně byla připravena výstava mysliveckých trofejí, obrazů a samozřejmě nechyběly myslivecké speciality (výborný srnčí guláš apod.) Hrát jsme začali v 15:00 před plným publikem. S postupem času návštěvníků i posluchačů začalo ubývat, ale ti skalní příznivci samozřejmě vydrželi až do konce tj. do 20:30. Původně jsme měli hrát pouze k poslechu, ale díky tomu, že jsme v závěru zahráli sólo pro starostu Březůvek došlo i na tanec. Starosta sólo neponechal bez odezvy, proto mu patří poděkování za 1l výborné březovské svaté vody. Na závěr zbývá ještě také poděkovat jednomu z březovských dirigentů Josefu Zábojníkovi - Pocedníčkovi za přesné a obětavé oddirigování našeho vystoupení.
V sobotu 5. května 2007 uspořádal obecní úřad Provodov setkání s důchodci v hospodě na Maleniskách. Při této příležitosti jsme samozřejmě nemohli chybět. Setkání proběhlo v přátelském tónu od 15:00 do 20:00. Hospoda byla plná, tak bylo veselo. To, že jsme museli zavolat posily do kapely (Vladana Krmáška na b-klarinet a Zdenka Gahuru na tenor), protože Avion swing band, v kterém působí čtyři naši tenoristi a jeden klarinet, hrál na Slovensku, nebylo na našem výkon vůbec znát. Naopak jsme hráli tak dobře, že se začalo během odpoledne i tančit, ikdyž to byl pouze jeden taneční pár. Kromě nás vystoupily se svým pásmem i děti z místní základní školy a mladí nadějní muzikanti z Provodova, kteří se učí hrát na zdejší základní škole. Jak jsme zjistili, o budoucí přírůstky do kapely nemusíme mít obavy.
  

V neděli 6. května 2007 se uskutečnila tradiční hasičká pouť hasičů k provodovské Panně Marii na Maleniskách. Sraz hasičů byl opět o půl desáté na parkovišti pod Malenisky u bývalé Hrbáčkovy stodoly. Hasičů i muzikantů bylo hodně. Hasičů bylo přes stovku, nám chyběli pouze tři muzikanti, takže nám už také do té stovky moc nechybělo, bylo nás osmnáct, což se stane málokdy, aby jsme se sešli v tak hojném počtu. Z parkoviště průvod vycházel poprvé místo 9:45 až 9:55, aby průvod dorazil ke kostelu přesně 10:15. Počasí bylo na letošní pouti méně příznivé, přišel dlouho očekávný déšť, ale naštěstí pro muzikanty až během mše svaté, kdy už jsme byli schovaní pod venkovním přístřeskem. Po mši svaté, následoval tradiční Orelský pochod - směr hospoda. Další průběh v hospodě už netřeba popisovat, snad jen, že pro některé muzikanty se tato pouť opět protáhla a k obědu přišli trochu později. Pro opravdové znalce je z hospody zaznamenán následující videosnímek Ten večer Májový. 
ten večer májový (32096 kb)   Video Ten večer Májový 
V neděli 20. května 2007 jsme byli pozvaní zahrát na 1. svaté příjímání v Březnici. Přestože jsme hráli bez klarinetů (možná právě proto), mělo naše hraní velký úspěch a hned jsme dostali nabídku na 1. svaté příjmání do Zlína. A později přišla nabídka na zakončení fotbalové sezony v Březnici. Jak je vidět, tak se kapelník po přestěhování do Březnice začíná činit. Teď už se jenom začínáme bát, kdy se dozvíme, že v Březnici vznikla nová dechovka.
V neděli 27.  května 2007 bylo 1. svaté přijímání na Provodově. Ačkoli jsme hráli v oslabené sestavě, pouze dvě křídlovky a dva tenory, mělo naše hraní opět velký úspěch a hned jsme si museli do deníčku napsat další dvě akce (obě na Provodově v kostele). Při tomto hraní se poprvé od doby, co přišel do naší dechovky na první pozoun, představil Milan Tesař v roli tenoristy. Nevím, kolik musel zaplatit Laďovi Marušákovi, aby ho pustil z doprovodné sekce, ale myslím si, že to stálo za to.
 V pátek 1. června 2007 se uskutčnilo tradiční kácení máje na Rakovci. Zdálo se, že letošní minimálně 15. ročník už náš ničním nemůže překvapit, ale opak byl pravdou. Okolo desáté večer se objevila na Rakovci nečekaná návštěva, kapelník dechové hudby Hornobojani Josef Mikel. Bylo to pro nás milé překvapení. Měli jsme si o čem povídat, nejen po hudební stránce, neboť jeho děda pochodí ze sousedních Březůvek. Jinak bylo samozřejmě veselo, protože špekáčků, výborného valašského moku a piva bylo dostatek i lidí si nás přijelo poslechnout hodně. Máj padl hned při prvním pochodu, přesto jsme ještě další dva přidali. Letošní ročník byl kromě této vzácné návštěvy vyjímečný ještě další věcí, protože soudě podle zvukové nahrávky, se v porovnání  s ostatními ročníky zdá, že po hudební stránce letošní hraní bylo jedno z nejlepších. Bravo, jen tak dál. 
  

 V pátek 15. června 2007 se uskutečnil na zlínské hvězdárně pořad s názvem Dechovka pro hvězdy. Nápad, aby zahrála dechovka na hvězdárně, se zrodil v havách Alfonse Slováka a Mirka Černého (asi vypili hodně Matonky). Všichni jsme se po proběhnutí akce shodli na tom, že tento nápad stál za to, proto jim ještě dodatečně patří poděkování. Po příjezdu jsme zahráli na střeše hvězdárny první tři pochody, dokonce na hvězdárně vytáhli i vlajku, když nás uslyšeli hrát. Pak následovala přednáška Mirka Černého o starých nástrojích (na několik i zahrál), dále přednáška o hvězdách a o vesmíru a potom jsme se šli podívat do dalekohledu, ikdyž kromě slunce a Venuše nešlo viděti nic jiného, protože ještě nebyla tma. Na závěr jsme zahrái ještě pár kousků na střeše a po té se všichni rozjeli na pár kosků, každý do své hospody.
 

TOPlist